Logo Kierunek Kariera KIERUNEK KARIERA

KIERUNEK KARIERA


Szkolenia ze Skillem online

Data publikacji: 2020-04-29
Data modyfikacji: 2023-08-16
Kobieta w średnim wieku uśmiecha się i wskazuje na napis Sprawdź - Kierunek Kariera dla osób 50+

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o szkoleniach ze Skillem – dobrze trafiłeś! Skill znalazł sposób na rozdawanie umiejętności – zdobędziesz je podczas szkoleń i kursów z dofinansowaniem unijnym. Teraz z naszej oferty możesz skorzystasz całkowicie zdalnie, bez wychodzenia z domu. 

 

 

 

Dofinansowanie w projektach „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” możesz wykorzystać na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy, ale również na wszelkie szkolenia zawodowe umożliwiające zmianę lub nabycie nowych kompetencji zawodowych, potwierdzone egzaminami.

W obecnej sytuacji, niewielu z nas czuje się bezpiecznie. Konsekwencje epidemii odczuwamy wszyscy, niezależnie od stanowiska. W tym trudnym zawodowo czasie, zanim podejmiesz decyzję, co dalej, warto skorzystać z usług doradztwa zawodowego. Podczas rozmowy, doradca pomoże Ci odkryć Twoje mocne strony i da Ci wskazówki, jak odnaleźć się w nowej sytuacji na rynku pracy. Wspólnie określicie jakich szkoleń potrzebujesz. 
 

Kto może otrzymać dofinansowanie szkolenia lub kursu?

  • Musisz mieć ukończone 25 lat (nie ma górnej granicy wieku);
  • Musisz pracować;
  • Musisz też być związany z Małopolską (przez miejsce zamieszkania, pracy lub nauki). 

UWAGA! 30 czerwca 2023 rekrutacja dla osób poniżej 50 roku życia została zakończona. 15 sierpnia 2023 zakończono przyjmowanie zamówień na bony szkoleniowe. Od 16 sierpnia 2023 do projektu Kierunek Kariera mogą nadal przystąpić osoby, które ukończyły 50 rok życia (zakończenie rekrutacji dla tych osób nastąpi 31 października 2023) - ale nie ma już możliwości składania zamówienia na bony szkoleniowe.

Kim jest osoba pracująca?

Jeżeli:

  • jesteś zatrudniony na umowę o pracę, umowę-zlecenie, umowę o dzieło, na podstawie powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub 
  • prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniasz pracowników lub 
  • jesteś rolnikiem.

To jesteś osobą pracującą.

Jak się zgłosić?

Przed przystąpieniem do projektu  zapoznaj się z treścią regulaminów naszych projektów
Przeczytaj też aktualne informacje o zasadach realizacji projektu.

Co trzeba zrobić – krok po kroku 
 

Krok 1: Rejestracja. Wejdź na naszą stronę internetową, wypełnij formularz zgłoszeniowy i umów się na rozmowę z doradcą zawodowym. Krok 2: Bilans Kariery. Porozmawiaj z doradcą, odkryj jakie możliwości dają Kierunek Kariera i Kierunek Kariera Zawodowa oraz jak najlepiej je wykorzystać. Krok 3: Bony na szkolenia. U Twojego doradcy zamów bony na szkolenia językowe, komputerowe i inne ogólne. Możesz otrzymać do 180 bonów o wartości 2700 zł. Krok 4: Kursy zawodowe. Samodzielnie zamów bony na szkolenia i kursy zawodowe przez formularz na stronie. Możesz otrzymać do 337 bonów o wartości 5055 zł. Krok 5: Umowa i koszt. Podpisz umowę o dofinansowanie i wpłać 15% wartości zamawianych bonów na podany w umowie numer konta. Krok 6: Szkolenia i kursy. Zapisz się na wybrane szkolenie w Bazie Usług Rozwojowych. Zapłać za nie bonami. Ukończ kurs i podnieś swoje kwalifikacje! 
 

1. Zarejestruj się na stronie w zakładce "Zgłoś się" 
 

2. Skorzystaj z rozmowy z doradcą zawodowym stacjonarnie lub przez internet 
 

Podczas rejestracji możesz wybrać termin spotkania przez internet lub spotkanie bezpośrednie z doradcą w naszej siedzibie w Krakowie, Tarnowie lub Nowym Sączu. Jeżeli wybrałeś formę online, o szczegółach rozmowy przy pomocy komunikatora internetowego poinformuje Cię mailowo Twój doradca zawodowy. Zapoznaj się z wymaganiami technicznymi, które powinieneś spełnić, żeby zdalnie skorzystać z usługi doradczej. 

Z doradcą porozmawiasz o swojej dotychczasowej karierze zawodowej i możliwościach jej rozwoju. Razem sporządzicie Twój Bilans Kariery. Usługa ta pozwala odkryć, nazwać i uporządkować, dotychczasowe doświadczenie i umiejętności oraz posiadane zaświadczenia i certyfikaty przez uczestnika projektu. W efekcie prowadzonego Bilansu poznaje swoje możliwości, potencjał, kompetencje i przygotowuje wspólnie z doradca portfolio oraz indywidualny plan rozwoju edukacyjno-zawodowego. 
 

3. Zamów bony z Kierunku Kariera lub Kierunku Kariera Zawodowa 

Podczas rozmowy z doradcą zamówisz bony na szkolenia ogólne: językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy. Bony na szkolenia zawodowe można zamawiać tylko do 30 czerwca 2023.

Za szkolenia zapłacisz bonami szkoleniowymi, które otrzymasz po zawarciu z nami umowy i wpłacie 15% wartości zamówionych bonów. 

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, może się okazać, że dofinansowanie wybranych przez Ciebie w ramach projektu szkoleń stanowić będzie pomoc de minimis. Wówczas, przed zawarciem umowy, należy złożyć m.in. formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.

15 sierpnia 2023 zakończono przyjmowanie zamówień na bony szkoleniowe.

4. Podpisz umowę/umowy na zakup bonów i wpłać wkład własny

5. Zapisz się na szkolenie wybrane na stronie https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl

 

Osoby z niepełnosprawnościami

Jeżeli jesteś w wieku pomiędzy 50 a 65 lat, jesteś osobą z niepełnosprawnościami i masz dokument, który to potwierdza oraz jesteś związany z Małopolską (tutaj mieszkasz, pracujesz lub uczysz się) - skontaktuj się z naszym rzecznikiem osób z niepełnosprawnościami. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę doradztwa i dofinansowania do szkoleń. 
Dodatkowe kryterium dotyczy osób ON powyżej 65 r.ż. które muszą być pracujące, na zasadach opisanych powyżej w akapicie "Kim jest osoba pracująca". 
  
 

Kontakt do rzecznika osób z niepełnosprawnościami:

Ewa Półchłopek  
tel. 12 619 84 09  
e-mail: bon@wup-krakow.pl


W budynku (Plac Na Stawach 1) posiadamy udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz doradców zawodowych posługujących się językiem migowym.


Projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pn. „Kierunek  Kariera” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu  Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Działanie 10.3 „Rozwój kompetencji i umiejętności osób dorosłych” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pn. „Kierunek Kariera Zawodowa” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Działanie 10.2.4 „Kształcenie zawodowe osób dorosłych” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Autor artykułu: Administrator
Ostatnia modyfikacja: Łukasz Dygoń