Szkolenia ze Skillem online

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o szkoleniach ze Skillem – dobrze trafiłeś! Skill znalazł sposób na rozdawanie umiejętności – zdobędziesz je podczas szkoleń i kursów z dofinansowaniem unijnym. Teraz z naszej oferty możesz skorzystasz całkowicie zdalnie, bez wychodzenia z domu.
Dofinansowanie w projektach „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” możesz wykorzystać na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy, ale również na wszelkie szkolenia zawodowe umożliwiające zmianę lub nabycie nowych kompetencji zawodowych, potwierdzone egzaminami.
W obecnej sytuacji, niewielu z nas czuje się bezpiecznie. Konsekwencje epidemii odczuwamy wszyscy, niezależnie od stanowiska. W tym trudnym zawodowo czasie, zanim podejmiesz decyzję, co dalej, warto skorzystać z usług doradztwa zawodowego. Podczas rozmowy, doradca pomoże Ci odkryć Twoje mocne strony i da Ci wskazówki, jak odnaleźć się w nowej sytuacji na rynku pracy. Wspólnie określicie jakich szkoleń potrzebujesz.
Kto może otrzymać dofinansowanie szkolenia lub kursu?
- Musisz mieć ukończone 25 lat (nie ma górnej granicy wieku);
- Musisz pracować;
- Musisz też być związany z Małopolską (przez miejsce zamieszkania, pracy lub nauki).
Kim jest osoba pracująca?
Jeżeli:
- jesteś zatrudniony na umowę o pracę, umowę-zlecenie, umowę o dzieło, na podstawie powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub
- prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniasz pracowników lub
- jesteś rolnikiem.
To jesteś osobą pracującą.
Jak się zgłosić?
Przed przystąpieniem do projektu zapoznaj się z treścią regulaminów naszych projektów.
Przeczytaj też aktualne zalecenia w ramach naszych projektów, przyjęte w związku z panującą epidemią.
Co trzeba zrobić – krok po kroku
1. Zarejestruj się na stronie w zakładce "Zgłoś się"
2. Skorzystaj z rozmowy z doradcą zawodowym stacjonarnie lub przez internet
Podczas rejestracji możesz wybrać termin spotkania przez internet lub spotkanie bezpośrednie z doradcą w naszej siedzibie w Krakowie, Tarnowie lub Nowym Sączu. Jeżeli wybrałeś formę online, o szczegółach rozmowy przy pomocy komunikatora internetowego poinformuje Cię mailowo Twój doradca zawodowy. Zapoznaj się z wymaganiami technicznymi, które powinieneś spełnić, żeby zdalnie skorzystać z usługi doradczej.
Z doradcą porozmawiasz o swojej dotychczasowej karierze zawodowej i możliwościach jej rozwoju. Razem sporządzicie Twój Bilans Kariery. Usługa ta pozwala odkryć, nazwać i uporządkować, dotychczasowe doświadczenie i umiejętności oraz posiadane zaświadczenia i certyfikaty przez uczestnika projektu. W efekcie prowadzonego Bilansu poznaje swoje możliwości, potencjał, kompetencje i przygotowuje wspólnie z doradca portfolio oraz indywidualny plan rozwoju edukacyjno-zawodowego.
3. Zamów bony z Kierunku Kariera lub Kierunku Kariera Zawodowa
Podczas rozmowy z doradcą zamówisz bony na szkolenia ogólne: językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy. Bony na szkolenia zawodowe zamówisz samodzielnie po spotkaniu w zakładce "Zamów bony".
Za szkolenia zapłacisz bonami szkoleniowymi, które otrzymasz po zawarciu z nami umowy i wpłacie 15% wartości zamówionych bonów.
Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, może się okazać, że dofinansowanie wybranych przez Ciebie w ramach projektu szkoleń stanowić będzie pomoc de minimis. Wówczas, przed zawarciem umowy, należy złożyć m.in. formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.
4. Podpisz umowę/umowy na zakup bonów i wpłać wkład własny
5. Zapisz się na szkolenie wybrane na stronie https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl
Osoby z niepełnosprawnościami
Jeżeli jesteś w wieku pomiędzy 25 a 65 lat, jesteś osobą z niepełnosprawnościami i masz dokument, który to potwierdza oraz jesteś związany z Małopolską (tutaj mieszkasz, pracujesz lub uczysz się) - skontaktuj się z naszym rzecznikiem osób z niepełnosprawnościami. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę doradztwa i dofinansowania do szkoleń.
Dodatkowe kryterium dotyczy osób ON powyżej 65 r.ż. które muszą być pracujące, na zasadach opisanych powyżej w akapicie "Kim jest osoba pracująca".
Kontakt do rzecznika osób z niepełnosprawnościami:
Ewa Półchłopek
tel. 12 619 84 09
e-mail: bon@wup-krakow.pl
W budynku (plac na Stawach 1) posiadamy udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz doradców zawodowych posługujących się językiem migowym.
Projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pn. „Kierunek Kariera” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Działanie 10.3 „Rozwój kompetencji i umiejętności osób dorosłych” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pn. „Kierunek Kariera Zawodowa” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Działanie 10.2.4 „Kształcenie zawodowe osób dorosłych” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.