Kierunek Kariera dla osób niepełnosprawnych

2018-04-23

Przywykliśmy, że osoby niepełnosprawne korzystają z projektów, które są przeznaczone specjalnie dla nich. Zapewne dlatego wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że projekty „Kierunek Kariera” oraz "Kierunek Kariera Zawodowa" są skierowane również do osób z niepełnosprawnościami. Jedynym warunkiem jest spełnienie przez osobę zainteresowaną kryteriów udziału w naszym projekcie.


W naszych projektach zależy nam na komforcie klientów, dlatego z dużą dbałością podchodzimy do równego traktowania wszystkich uczestników. Aby ułatwić dostęp do informacji dostosowaliśmy stronę internetową o naszym projekcie do potrzeb osób niedowidzących. W budynku w Krakowie (plac na Stawach 1) oraz w Tarnowie (al. Solidarności 5-9) posiadamy udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nasi doradcy są mobilni, w razie potrzeby istnieje możliwość umówienia się z nimi w jednej z 28 miejscowości w całej Małopolsce.


O dostępność szkoleń, z których można skorzystać w ramach dofinansowania w formie bonów, dbają instytucje szkoleniowe, z którymi Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie podpisał umowę na realizację bonów. Te z instytucji, których usługi są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych informują o tym w karcie usługi prezentowanej w Bazie Usług Rozwojowych.


Chcąc nadal poszerzać dostępność projektu zachęcamy do kontaktu:

  • z naszym specjalistą ds. rekrutacji i promocji „Kierunku Kariera”, a przede wszystkim konsultantem ds. osób niepełnosprawnych – p. Katarzyną Lis. Wszystkie osoby, które chciałby skorzystać z oferty doradztwa i szkoleń, ale ze względu na niepełnosprawność potrzebują dodatkowej pomocy prosimy o kontakt pod numerem: 12 619 84 55 lub przez e-mail: klis@wup-krakow.pl
    oraz
  • w "Kierunku Kariera Zawodowa" z koordynatorem projektu Edytą Burnatowską-Buziewicz e-mail: eburnatowska@wup-krakow.pl lub telefonicznie 12 619 84 25.