Kierunek Kariera dla osób niepełnosprawnych

2018-04-23

Przywykliśmy, że osoby niepełnosprawne korzystają z projektów, które są przeznaczone specjalnie dla nich. Zapewne dlatego wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że projekt „Kierunek Kariera” jest skierowany również do osób z niepełnosprawnościami. Jedynym warunkiem jest spełnienie przez osobę zainteresowaną kryteriów udziału w naszym projekcie.


W „Kierunku Kariera” zależy nam na komforcie naszych klientów, dlatego z dużą dbałością podchodzimy do równego traktowania wszystkich uczestników. Aby ułatwić dostęp do informacji dostosowaliśmy stronę internetową o naszym projekcie do potrzeb osób niedowidzących. W budynku w Krakowie (plac na Stawach 1) oraz w Tarnowie (al. Solidarności 5-9) posiadamy udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nasi doradcy są mobilni, w razie potrzeby istnieje możliwość umówienia się z nimi w jednej z 28 miejscowości w całej Małopolsce.


O dostępność szkoleń, z których można skorzystać w ramach dofinansowania w formie bonów, dbają instytucje szkoleniowe, z którymi Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie podpisał umowę na realizację bonów. Te z instytucji, których usługi są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych informują o tym w karcie usługi prezentowanej w Bazie Usług Rozwojowych.


Chcąc nadal poszerzać dostępność projektu zachęcamy do kontaktu z naszym specjalistą ds. rekrutacji i promocji „Kierunku Kariera”, a przede wszystkim konsultantem ds. osób niepełnosprawnych – p. Katarzyną Lis. Wszystkie osoby, które chciałby skorzystać z oferty doradztwa i szkoleń, ale ze względu na niepełnosprawność potrzebują dodatkowej pomocy prosimy o kontakt pod numerem: 12 619 84 55 lub przez e-mail: klis@wup-krakow.pl.