Kierunek Kariera dla osób z niepełnosprawnościami

2018-04-23

Przywykliśmy, że osoby z niepełnosprawnościami korzystają z projektów, które są przeznaczone specjalnie dla nich. Zapewne dlatego wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że projekty „Kierunek Kariera” oraz "Kierunek Kariera Zawodowa" są skierowane również do osób z niepełnosprawnościami. Zatem jeśli masz skończone 25 lat, jesteś osobą z niepełnosprawnościami i masz dokument, który to potwierdza skontaktuj się z naszym rzecznikiem osób z niepełnosprawnościami. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę doradztwa i dofinansowania do szkoleń.
Kontakt do rzecznika osób z niepełnosprawnościami:
Edyta Burnatowska-Buziewicz
tel. 12 619 84 25
e-mail: bon@wup-krakow.plW naszych projektach zależy nam na komforcie klientów, dlatego z dużą dbałością podchodzimy do równego traktowania wszystkich uczestników. Aby ułatwić dostęp do informacji dostosowaliśmy stronę internetową o naszym projekcie do potrzeb osób niedowidzących. W budynku w Krakowie (plac na Stawach 1) oraz w Tarnowie (al. Solidarności 5-9) posiadamy udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nasi doradcy są mobilni, w razie potrzeby istnieje możliwość umówienia się z nimi w jednej z 28 miejscowości w całej Małopolsce.


O dostępność szkoleń, z których można skorzystać w ramach dofinansowania w formie bonów, dbają instytucje szkoleniowe, z którymi Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie podpisał umowę na realizację bonów. Te z instytucji, których usługi są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych informują o tym w karcie usługi prezentowanej w Bazie Usług Rozwojowych.


Co jeszcze możemy Ci zapewnić, abyś czuł się komfortowo w naszym projekcie?

  1. Obecność tłumacza polskiego języka migowego;
  2. Pętla indukcyjna;
  3.  Asystent;
  4. Warunki dla psa przewodnika (miska z wodą, koc);
  5. Specjalistyczny transport na usługę doradczą;
  6. Wydłużony czas wsparcia (wynikający np. z konieczności wolniejszego tłumaczenia na język migowy, wolnego mówienia, odczytywania komunikatów z ust, stosowania języka łatwego itp.);
  7. Dostosowania architektonicznego budynków niedostępnych;
  8. Wydruk dokumentów projektowych w powiększonej czcionce.

W sprawie zapewnienia powyższych usług skontaktuj się z:

Edytą Burnatowską-Buziewicz
tel. 12 619 84 25
e-mail: bon@wup-krakow.pl.