Logo Kierunek Kariera KIERUNEK KARIERA

KIERUNEK KARIERA


XI Małopolski Dzień Uczenia się. Zapraszamy do akcji #PostawNaRozwój!

Data publikacji: 2021-06-07
Na obrazku maskotka Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, czyli Skill. Biała, puchata kulka z ogonem przypominającym kitę wiewiórki, z czapką studenta na głowie. W tle plany inżynieryjne, Napisy: Małopolski Dzień Uczenia się 2021, 8 czerwca 2021, Postaw na rozwój - zaprojektuj swoją karierę zawodową.

W tym roku Małopolski Dzień Uczenia się organizowany jest pod hasłem Postaw na rozwój – zaprojektuj swoją przyszłość zawodową. Tym razem zmienia się jednak jego formuła. Nie będzie organizowanych w całej Małopolsce wydarzeń – w zamian za to Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie wraz z 56 partnerami zapraszają do wspólnej akcji #PostawNaRozwój.


W dzisiejszych czasach rozwój, osobisty czy zawodowy, jest coraz łatwiejszy. Nowe technologie, szybki dostęp do informacji powodują, że uczenie się może przebiegać niemal niezauważenie. Rozwijamy się na różne sposoby i coraz częściej zupełnie samodzielnie. Jednak ważne jest, aby stale motywować się do działania. Uczyć można się w różny sposób, niezależnie od wieku i stanowiska. Najważniejsze jest, by wiedzieć jak zrobić to efektywnie i adekwatnie do swoich potrzeb


- zauważa wicemarszałek Tomasz Urynowicz.


- Umiejętność uczenia się, samodzielnego znajdowania informacji i korzystania z wiarygodnych źródeł to w obecnych czasach konieczność, szczególnie, że pracodawcy poszukują osób z takimi właśnie kompetencjami – mówi Jan Gąsienica-Walczak, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.


Na czym będzie polegała akcja?

8 czerwca na stronach Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, a także w mediach społecznościowych na profilach www.facebook.com/dzienuczenia oraz www.facebook.com/pociagdokariery, jak również na stronach wszystkich zaangażowanych w święto instytucji będzie można znaleźć ciekawe materiały video mówiące o uczeniu się.

Jak się włączyć?

Zapraszamy do publikowania w mediach społecznościowych swoich zdjęć podczas aktywności rozwojowych – nie tylko czytania książki, czy udziału w szkoleniu, ale także uprawiania sportu, wizyty w muzeum czy teatrze. Wszystko co uczy i rozwija jest tutaj mile widziane. Swoje zdjęcie należy opatrzyć hasłem całej akcji #PostawNaRozwój.


Dodatkowo na Facebooku w wyszukiwarce nakładek została dodana specjalna nakładka dla fanów akcji. Wystarczy kliknąć w „Zaktualizuj swoje zdjęcie”, „Dodaj nakładkę” i w wyszukiwarce nakładek znaleźć #PostawNaRozwój. Nakładka będzie możliwa do dodania jedynie do końca dnia 8 czerwca.


Małopolska jest prężnie rozwijającym się regionem, słynącym z zamiłowania do nauki – w końcu to tu uczy się wielu studentów. Czy jednak Małopolanie chcą pochwalić się swoim zamiłowaniem do rozwoju osobistego i zawodowego?
Przekonamy się już 8 czerwca podczas akcji #PostawNaRozwój. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.pociagdokariery.pl.


Koordynatorem XI Małopolskiego Dnia Uczenia się jest Województwo Małopolskie – Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.